16.8 C
Skopje
19.10.2021 - 14:40

Ознака: квалификации

Македонија посакува нова победа над Лихтенштајн

Мечот утре ќе биде 11-ти натпревар помеѓу двете репрезентации. Македонија е многу поуспешна, со девет победи и едно реми (вкупната гол-разлика е 38-5) ФУДБАЛ -...

Милевски го одреди составот за мечевите со Лихтенштајн и со Германија

Фаворити сме против Лихтенштајн, треба да го добиеме тој меч, но ќе биде многу тешко, затоа што Лихтенштајн има добра репрезентација. Треба да бидеме...

Шпанско дерби за влез во групната фаза

РАКОМЕТ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛИГАТА НА ЕВРОПА Во седиштето на Европската ракометна федерација, Виена, беа извлечени двојките за второто квалификациско коло за Лигата на Европа,...

Само Данска е без примен гол

ФУДБАЛ - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП По првите септемвриски натпревари во европските квалификации за Светското првенство в година во Катар, само Данска, Англија (двете по четири...

Македонија ќе игра со светскиот првак Шпанија, потоа со Грузија и...

КОШАРКА - КВАЛИФИКАЦИИ ЗА СП 2023 Првопласираните три репрезентации од секоја група ќе се пласираат во втората фаза на квалификациите Македонската машка кошаркарска репрезентација (моментно рангирана...

Белгија и Италија продолжија како што играа и во квалификациите –...

Со по 3-0 славеа двете единствени селекции што остварија по 10 победи на 10-те меча во квалификациите за ЕП 2020 Белгија, прворангираната репрезентација на ранг-листата...

Македонија гостува кај Финска по нова победа

Единствениот настап на големите натпреварувања Финците го имаа на СП 1958 (12-то место). Утрешниот дуел ќе биде четврта меѓусебна средба на двете селекции, а...

Лазаров го објави поширокиот список

За квалификациските дуели со Финска и со Швајцарија На поширокиот список на селекторот има 26 ракометари од домашното првенство и деветмина интернационалци Селекторот на македонската репрезентација,...

Радувај се Македонијо и слави ги овие херои

Радувај се Македонијо и слави ги овие херои, кажа селекторот Игор Ангеловски по победата над Германија од 2-1, давајќи им ја на неговите фудбалери...

Историска победа на Македонија, Елмас и Пандев го срушија четирикратниот светски...

Фудбалската репрезентација на Македонија славеше против фаворизираната Германија со 2-1, со головите на капитенот Горан Пандев и на Елиф Елмас во квалификацискиот меч за...