15.8 C
Skopje
21.9.2021 - 0:22

Ознака: кајмак

Почна снимањето на „Кајмак“ на Милчо Манчевски

Во хотел „Лимак“ во Скопје, денеска почна да се снима „Кајмак“, седмиот филм на македонскиот режисер Милчо Манчевски. Филмот ќе се снима пет недели на...

НЛБ Банка и Виза генерални спонзори на најновиот филм на Милчо...

НЛБ Банка и Виза се Генерални спонзори на најновото филмско остварување „Кајмак“ на познатиот македонски филмски режисер и сценарист Милчо Mанчевски кое започнува да...

Почнува работата на „Кајмак“ – седмиот филм на Милчо Манчевски

Екипата составена од членови од Македонија, Данска, Холандија, Хрватска, Бугарија, Англија, Италија и Србија почнува со работа на новиот филм на Милчо Манчевски, „Кајмак“. Кајмак...

Европски пари за филмот „Кајмак“ на Манчевски

Филмот „Кајмак“ во режија на Милчо Манчевски, во кој Македонија е носител на проектот, како и филмовите и копродукциите „Живи и здрави“ и „Долината...

Милчо Манчевски ќе ја режира црната комедија „Кајмак“

Режисерот Милчо Манчевски повторно ќе се здружи со „Банана филм“ и со британската продуцентска куќа „Скала продакшнс“ за неговиот следен филмски проект, црната комедија...