Ознака: Кајл Лаури

Попович на Мундобаскет ќе оди и без шампионот Лаури

Американската кошаркарска репрезентација остана без уште едно големо име, од составот за СП во Кина отпадна и ветеранот Кајл Лаури, плејмејкерот на НБА шампионот,...