27.8 C
Skopje
27.9.2021 - 18:14

Ознака: кајли џенер

Ким Кардашијан влезе во клубот на милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија.  која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од ријалити-шоуто „Дружење со семејството...

Дали Кајли Џенер е вистинска милијардерка?

Автор: Џорџ Солис Њузвик Престижното деловно списание „Форбс“ тврди дека ѕвездата на реалните шоуа Кајли Џенер ги фалсификувала нејзините даночни пријави за да го достигне статусот...

Кому му пречи влезот на Кајли Џенер во друштвото на милијардерите?

Прогласувањето на Кајли Џенер (21) за прва милијардерка која самостојно го стекнала богатството, од страна на „Форбс“, предизвика расправа во американската јавност во врска...

Не сакам да живеам во свет каде што Кајли Џенер нема...

Обожавателите на Кајли Џенер (20) покренаа интернет-кампања преку која собираат пари за да ја направат ѕвездата на социјалните мрежи најмлада милијардерка воопшто, пренесуваат американските...