-2.2 C
Skopje
19.1.2022 - 9:29

Ознака: кајакари

Македонските кајакари најдобри во европските купови

Македонските репрезентативци, членови на кајак-кану клубот „Арка-Борец“ од Велес, успешно ги завршија настапите на Европските купови (ЕК) во спуст годинава. Александар Златаров го освои...

Петрушевски: Пресреќен сум, не очекував да победам на ИКАС

Втор беше Србинот Сретен Јевтиќ, а трет уште еден македонски претставник, Борче Мирчевски, кој го повтори успехот од 2015 и 2016 година Младиот, 15-годишен Ангелче...