-1.2 C
Skopje
25.1.2022 - 14:43

Ознака: кациги

Полицијата во Дубаи користи паметни кациги за откривање на заразените

Полицијата во Обединетите Арапски Емирати ќе добие паметни кациги, кои ќе им помогнат во откривање луѓе заразени со коронавирус. Паметните кациги ќе ја скенираат температурата...

Мото-тркачот Чајка со совет „Подобро да ви тече пот од глава,...

Подобро да ви тече пот од глава, а не крв, затоа носете заштитни шлемови. Ова е советот на тетовскиот мото-тркач Горан Хаџи Иљоски Чајка...