Ознака: кацарска

Кацарска повторно го осуди Поповски на девет години затвор

Судијката Добрила Кацарска попладнево повторно го осуди на казна затвор од 9 години поранешниот помошник-министер во МВР, Ѓоко Поповски, откако лани во декември скопска...

Јанкулоска бара разрешување на судијката Кацарска

Сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, Влатко Илиевски, испратил претставка до Судскиот совет за разрешување на судијката од Кривичниот суд во...

Судијката Кацарска ќе ја соопшти пресудата за „27 април“ на 15...

Судијката Добрила Кацарска на 15 март ќе ја објави пресудата за обвинетите во предметот на СЈО познат како „27 април“. На денешното рочиште обвинетите имаа...

Одложено судењето за настаните од 27 април

Судењето за настаните на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија се одложува за 21 јануари за Апелација да одговори на жалбите...

Одбиено барањето за изземање на судијката Кацарска од „Тенк“

Претседателот на Кривичниот суд Иван Џолев го одби како неосновано барањето за изземање на судијката Добрила Кацарска, што на денешното рочиште за „Тенк“ го...