Ознака: кафулиња

Од денеска кафулињата и рестораните ќе работат до 23 часот

Од денеска угостителските објекти ќе работат со скратено работно време. Владата на вчерашната 13. седница, ги разгледа и прифати препораките на Комисијата за заразни болести...

Се укина забраната во кафулиња и ресторани на една маса да...

Владата денеска донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана. Со одлуката, укинато е ограничувањето за...

Рама најави нови рестрикции поради епидемијата

АЛБАНИЈА Тој ги повика Албанците да ги почитуваат правилата на социјално растојание и да носат маски и ракавици, пренесе „360 степени“. - Се зголемува и бројката...

Грција ги отвора баровите, ноќните клубови и кафулињата

Баровите, ноќните клубови и интернет-кафулињата ќе бидат отворени од понеделник во Грција, која рано презеде мерки за изолација, што резултираше со мал број на...

Шпанија од понеделник ги отвора рестораните, кината, театрите…

Строгите мерки во Мадрид и Барселона од понеделник ќе бидат олеснети – ќе бидат отворени рестораните и кафулињата, но само летните тераси, а ќе...

Куманово бара да се донесат мерки за заживување на рестораните и...

Владата во најитна постапка да донесе соодветни мерки, протоколи и препораки за брзо заживување на стопанските субјекти ( хотели, ресторани, кафеани, кафулиња, занаетчиски дуќани...

Од следната недела можно е отворање на летните тераси на кафулињата...

Ставот на министерот за здравство, Венко Филипче, и на Комисијата за заразни болести е кафулињата и рестораните да работат само надвор, односно да бидат...

Скопјани како да се кодирани за излети и за седење...

Еден патописец, кој ги поминал сите краишта од овој дел на Балканот и Европа, запишал дека никаде не се оди и не се ужива...

Шведските власти се заканија дека ќе ги затворат кафулињата и рестораните

Шведска се закани дека ќе ги затвори кафулињата и рестораните кои не се придржуваат на препораките на здравствените власти за социјално дистанцирање. - Гледаме загрижувачки...

Џонсон наложи да се затворат кафулињата, пабовите и рестораните

Британскиот премиер, Борис Џонсон, денеска изјави дека кафулињата, пабовите, рестораните, театрите, кината и спортските сали низ целата земја вечерва ќе бидат затворени и ќе...