Ознака: кафуле

Сопствениците да ги урнат терасите за да не ги урива општината

Општина Центар почна со отстранување нелегални тераси на повеќе од 20 угостителски објекти, а како што информираат од таму, во процедура се и други...

Филмовите на Изи во кафулето „Котур“

Вечерва, од 20 часот, во кафулето „Котур“ ќе може да се погледне избор на кратките филмови од еден од најплодните македонски современи режисери Игор...

Општина Центар ги отстранува нелегално поставените тераси пред кафулињата

Општина Центар денеска почна да ги отстранува терасите пред угостителските објекти откако  сопствениците и по шест месеци, колку што им беше оставено време, тоа не го...