Ознака: кауција

Бизнисменот од Малта што уби новинарка, ослободен со кауција

Јорген Фенех, истакнат бизнисмен кој беше уапсен во средата во врска со истрагата за убиството на малтешката новинарка Дафне Каруана Галиција, е ослободен со...

Асанж прогласен виновен за кршење на правилата за ослободување со кауција

Основачот на Викиликс, Џулијан Асанж денеска од Вестминстерскиот суд беше прогласен за виновен за кршење на условите за ослободување со кауција, за што му...

Финансиската директорка на Хуавеј ослободена со кауција

Суд во Канада ја ослободи со кауција од седум милиони долари финаниската директорка на Хуавеј, Менг Ванжу која пред десетина дена беше уапсена по...

Доставена кауцијата за ослободување на Пуџдемон од притвор во Германија

Доставена е гаранција во висина од 75.000 евра за ослободување од притвор на поранешниот каталонски лидер Карлес Пуџдемон. Суд во германската сојузна покраина Шлезвиг-Холштајн вчера донесе...