-1.4 C
Skopje
28.2.2020 - 6:56

Ознака: католички велигден

Масовен погреб на загинатите во нападите во Шри Ланка

Масовен погреб почна во Шри Ланка откако земјата прогласи ден на жалост за жртвите од бомбашките напади во повеќе цркви и хотели, кое се...

Уште една експлозија на Шри Ланка

Нова експлозија одекна во предградие на главниот град на Шри Ланка, Коломбо откако експлозивни направи се активирани во три цркви и три хотели во...

Експлозии за католички Велигден во Шри Ланка 

Најмалку 100 лица загинаа, а над 250 други се ранети при неколку експлозии во три цркви и три хотели на Шри Ланка, јави ДПА. Според...