24.8 C
Skopje
27.7.2021 - 11:16

Ознака: Катланово

Приведени крадци од Скопје, краделе во црквата „Св. Недела“ во Катланово

Полицијата денеска приведе две лица во скопското село Катланово, кои утрото извршиле тешка кражба во црквата „Св. Недела“ во Катланово. - Денеска (23.11.2020) во с....

Изгаснат пожарот кај Катланово

Пожарот кај Катланово кој синоќа избувна над бензинска пумпа на „Окта“ на автопатот Велес – Скопје е изгаснат утрово околу шест часот. Во гаснењето на...

Деведесет Грци сѐ уште почиваат во тајната гробница во Катланово!

Седумдесет години по завршувањето на Граѓанската војна во Грција Пишува: Блаже Миневски Поминаа седумдесет години од завршувањето на Граѓанската војна во Грција а околу деведесет...

Намалена видливост поради магла на патот Скопје – Катланово – Велес

Намалена видливост поради појава на магла во раните утрински часови од 100 до 150 метри има на патниот правец Скопје – Катланово, а до...

 Од утре времен сообраќаен режим на дел од автопатот Велес-Катланово

Времен режин на сообраќај ќе се воведе од утре до 10 мај на автопатот А1(Е-75) на делницата Велес-Катланово, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Прична за времениот...