4.7 C
Skopje
13.12.2019 - 1:24

Ознака: катица јанева

Кадиев: Ни оди во прилог тоа што сведоците велат дека Јанева...

Адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, по судењето за случајот „Рекет“, изјави дека имало неконзистентност во изјавите и потврди дека на неговата клиентка ѝ...

Камчева: Во стан во Капиштец ми бараа милиони евра за сопругот

Сопругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана Камчева го почна сведочењето за случајот „Рекет”. Камчева рече дека на 9 ноември 2018 година пола час по...

Камчева: Боки 13 бараше да повлекувам текстови поврзани со синот на...

Сoпругата на бизнисменот Орце Камчев, Ана, на денешното сведочење рече дека преку Зоран Милески-Кичеец, Боки 13 барал да се повлекуваат текстови од портали поврзани...

Одбиено барањето за апанажа на Катица Јанева

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата, едногласно го одбија барањето за апанажа на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, која...

Камчев: Алчноста на Катица за пари беше клучна во оваа работа

Бизнисменот Орце Камчев по денешното сведочење за случајот „Рекет“ откако излезе од судот уште еднаш потенцираше дека Бојан Јовановски, Катица Јанева, но и обвинителката...

Камчев: Јанева никогаш не ми нудеше спогодба, туку Боки 13

Сведокот Орце Камчев на прашање на адвокатот на Катица Јанева, Дељо Кадиев, рече дека во СЈО никогаш Јанева не му нудела спогодба туку Боки...

Боки 13 опоменат дека ќе биде изваден од судницата ако продолжи...

Судијката Васка Николовска Масевска му рече на обвинетиот Бојан Јовановски дека ќе го извади од судницата ако говори за неговата здравствена состојба. На почетокот од...

Орце Камчев без сопругата дојде да сведочи за „Рекет“

Бизнисменот Орце Камчев пристигна во судот, како сведок за случајот „Рекет”. Денеска требаше да сведочи и неговата сопруга Ана, која не се појави во...

Продолжува судењето за „Рекет“, ќе сведочат Камчеви

Бизнисменот Орце Камчев и неговата сопруга Ана Камчева денеска треба да се појават во Кривичниот суд во Скопје како сведоци на Обвинителството за случајот...

Милески очекува пресуда, Јовановски и Јанева ќе ја докажуваат невиноста

Зоран Милески-Кичеец призна вина, а Катица Јанева и Бојан Јовановски се изјаснија за невини на рочиштето со кое вчера во Кривичниот суд почна судењето...