25.1 C
Skopje
19.10.2019 - 17:17

Ознака: катица јанева

Повторно ќе се одлучува за гаранцијата на Јанева

По одлука на Апелација, Кривичниот суд повторно треба да одлучува по понудената гаранција од Катица Јанева, со која поранешната шефица на Специјалното јавно обвинителство...

Поднесено обвинение за „Рекет“, Јанева прибавила 50 илјади евра и мебел

Обвинителството поднесе обвинение против Бојан Јовановски, поранешната специјална обвинителка, Катица Јанева и Зоран Милевски - Кичеец, обвинети во случајот „Рекет“. Од Обвинителството информираат дека две...

Катица Јанева ќе биде однесена на кардиолошки преглед

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, денеска ќе биде однесена на кардиолошки преглед во приватна клиника, откако судот го одобри нејзиното барање да се...

Катица Јанева ќе се брани со молчење

Поранешната специјална јавна обвинителка, Катица Јанева, одлучила да не даде исказ пред обвинителката Вилма Русковска, туку ќе се брани со молчење. Според нејзината одбрана, во...

Бојан Јовановски треба да даде исказ, заврши увидот во доказите

Бојан Јовановски денеска со полициска придружба од затворот во Шуто Оризари треба да даде исказ во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција....

Груевски обвинува за тајни средби во случајот „Рекет“

Поранешниот премиер Никола Груевски го изрази неговиот став за именувањето на судии, а пишуваше и за средби кои премиерот Зоран Заев, наводно, ги имал...

Бојан Јовановски утре ќе даде исказ пред Русковска

Бојан Јовановски, кој е првоосомничен во случајот „Рекет“, ќе биде спроведен утре во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција од затворот во...

Катица Јанева останува во Шутка откако Апелација ја отфрли жалбата

Поранешната шефицата на Специјалното јавно обвинителство, Катица Јанева, останува во притвор поради опасност од бегство. Апелациониот суд не ја прифати жалбата на нејзините бранители со...

Адвокатите на Катица Јанева вршат увид во доказите

Адвокатите Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев кои ја застапуваат Катица Јанева денеска го продолжуваат увидот во доказите кои Одделот за организиран криминал и корупција...

Кадиев: Не ни беше дозволено да ја видиме изјавата на Кичеец,...

Адвокатите на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева, Ирена Фрчкоска и Дељо Кадиев по четиричасовниот увид во доказите за случајот „Рекет“ изјавија дека не...