Ознака: катар

Катар подготвен да организира Светското првенство со 48 екипи

Организаторите на Мундијалот 2022 година велат дека се отворени за разговори во врска со учеството на 48 репрезентации на Светското првенство по четири години...

Катар забранува увоз од Емиратите, Саудиска Арабија, Бахреин и Египет

Катар соопшти дека ќе забрани увоз на производи од Обединетите Арапски Емирати, Саудиска Арабија, Бахреин и Египет, речиси една година откако овие земји воведоа...