Ознака: катар

Катар е заинтересиран да биде домаќин на ЛОИ 2032

ФУДБАЛ Катар е заинтересиран да биде домаќин на Летните олимписки игри (ЛОИ) во 2032 година. Индија, Австралија (државата Квинсленд), кинескиот град Шангај, потенцијалната заедничка понуда...

„Ѓердан“ му донесе победа на Васил Гарванлиев на фестивалот „Ворлд фолк...

Нашиот годинашен евровизиски претставник, Васил Гарванлиев, со песната „Ѓердан“ победи во една од категориите на интернационалниот фестивал „Ворлд фолк вижн 2020“ (World Folk Vision...

Вселенската пиратерија ја загрозува фудбалската зделка вредна 375 милиони долари

Саудиска Арабија во 2018 година се препираше со Катар поради неговата надворешна политика и односите со Иран. Саудијците наметнаа блокада како и санкции врз...

Катар го заврши третиот од осумте стадиони за СП 2022

Ста­ди­о­нот „Ал ра­јан“, ка­ко и ста­ди­о­нот „Ал бајт“ тре­ба да би­дат за­вр­ше­ни до кра­јот на го­ди­на­ва Катарците го претставија најновиот стадион што е комплетиран за...

Османи: Навремена и добро таргетирана помош од Катар

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор на странска помош во земјава, во присуство на Хамад...

Пристигнува донација од Катар за справување со ковид-19

На скопскиот аеродром заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, во улога на Национален координатор на странска помош во земјава, заедно...

Саудиските милијарди и катарското писмо отворија нов фронт во војната преку...

Војната преку посредници помеѓу Саудиска Арабија и Катар се прошири во англиската Премиер-лига, откако катарска телевизиска компанија бараше блокирање на саудиското преземање на Њукасл,...

Одложени првите две трки во Мото ГП

Првите две трки во годинашната сезона во класата Мото ГП, во Катар, в недела, и во Тајланд на 22 март, се одложени поради ограничувањата...

Преку Катар во Франција

Тренерскиот живот на Магдинчев беше интересен и исполнет со многу преселби. Откако тренираше повеќе југословенски екипи, замина во Катар, за оттаму да продолжи во...

Македонскиот тим замина на Јуниорската олимпијада по природни науки

Македонскиот олимписки тим денеска од Меѓународниот аеродром Скопје замина на меѓународната Јуниорска олимпијада по природни науки која ќе се одржи во Доха, Катар, од...

So I'm a Spider, So What? (https://kissanimeonline.com/m/vMV4) Episode 2 at KissAnime kissanime page 1

Akudama Drive Episode 12 at Crunchyroll free crunchyroll account discord