15.3 C
Skopje
6.4.2020 - 13:57

Ознака: катанец

Катанец нов селектор на ирачката репрезентација

Словенецот Сречко Катанец е назначен за селектор на ирачкиот национален фудбалски тим. Како што објави „Л’Екип“ 55-годишниот тренер потпиша договор со Ирачката фудбалска федерација со...