-3.2 C
Skopje
16.1.2022 - 22:11

Ознака: касарна

Во Ватикан ќе се гради касарна за гардистки

Нови бараки за швајцарската гарда во Ватикан, елитна единица што го штити папата, ќе бидат направени и за гардистки, иако сѐ уште не е...

Од касарна кај Сараево украдени 25 пиштоли

Голема количина пиштоли е украдена од касарна на вооружените сили на Босна и Херцеговина, а случајот во моментот го истражуваат воената и цивилната полиција,...

Вучиќ: Во одбранбената индустрија ќе вложиме најмногу пари досега

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, денеска го посети тенковскиот баталјон на Првата бригада на армијата во касарната во Сремска Митровица. Вучиќ присуствува на демонстрации на...

Починат маж пронајден во стара касарна во Гостиварско

Педесет и тригодишен жител на гостиварското село Долна Баница, вчера бил пронајден починат во кругот на старата касарна во селото. Лекар од Итна медицинска помош...

Жители на Ѓорче Петров вознемирени од редовна вежба во касарната

Жители на Ѓорче Петров попладнево се пожалија дека се вознемирени од рафално пукање во населбата. Според некои граѓани, истрелите се слушале многу силно поради што...

Приведени австралиски државјани што влегле во касарна во Петровец

Приведени австралиски државјани што влегле во касарна во Петровец, тврдат дека залуталеОбјавено пред 6 минути - 22 август, 2019Од Макфакс Aвстралиските државјани Н.Ц. (35) и...

Одбележан патрониот празник на касарната „Чеде Филипоски – Даме“ во Кичево

Со воена свеченост, денеска беше одбележан патрониот празник на касарната „Чеде Филипоски - Даме“ во Кичево. Покрај многуте гости од локалните институции, на одбележувањето...

Битолската Касарна конечно целосно урбанизирана

Предвидено е инфраструктурните активности да завршат до крајот на овој месец, по што ќе следуваат технички преглед и отстранување на евентуалните недостатоци По неколку години...

Инцидент во тетовската касарна

Синоќа околу 23:20 часот во касарна "Страшо Пинџур" вработен кој бил во дежурната служба забележал патничко моторно возило "Форд галакси" со романски регистарски ознаки,...

Одбележани 17 години од загинувањето на шесте припадници на тетовскиот гарнизон

Во тетовската касарна „Кузман Јосифовски-Питу“ се одбележаа 17 години од загинувањето на припадниците на АРМ од тетовскиот гарнизон, кои на петти јуни 2001 година...