17.7 C
Skopje
25.8.2019 - 5:19

Ознака: картони

ВМРО-ДПМНЕ дели црвени картони

Три дена по гласањето за потребата од уставни измени во Собранието и ноќта спроти одбележувањето на Денот на македонската револуционерна борба, централниот комитет на...

Судиите се разбираат со фудбалерите на четири јазици, но и со...

ФИФА наведува четири официјални јазици што треба да ги говорат судиите: англиски, германски, француски или шпански. Сепак, правилата на фудбалската игра се такви што...