6 C
Skopje
17.11.2018 - 1:53

Ознака: „Карневал“

Карневалот белег на Тиквешкиот гроздобер

Кавадарци трет ден пулсира во ритамот на гроздоберот со рекорден број гости и одлична организација. Традиционално на третиот ден од манифестацијата најатрактивно за посетителите...

Објавен романот „Карневал“ на Рави Хаж

Деновиве излезе преводот на романот „Карневал“ на наградуваниот канадски автор Рави Хаж. Ова е 159-то издание во прозната едиција „Проаза“ на издавачката куќа „Или-или“,...