7.6 C
Skopje
23.1.2021 - 20:53

Ознака: Карл Билт

Карл Билт најави апсење на Хашим Тачи ако се потврди обвинението...

Поранешниот премиер на Шведска, Карл Билт, рече дека косовскиот претседател Хашим Тачи ќе биде уапсен доколку биде покренато обвинение против него. Во изјавата за „Гзеро...

Билт предупредува на борбата за моќ во услови на пандемија и...

Во време кога поголемиот дел од светот е во изолација во услови на пандемијата на коронавирус се водат многу дебати за тоа дали затворените...

По кој пат ќе тргнат Европа и Кина?

Признавајќи дека ЕУ се соочува со голем број предизвици на светската сцена, Урсула фон дер Лејен, новата претседателка на Европската комисија, вети дека ќе...

Франција ја турка ЕУ кон стратегиска катастрофа

Франција неодамна стави вето на процесот за проширување на Унијата, спротивставувајќи се на волјата на другите земји-членки. Париз со тоа, можеби, го урна повеќедеценискиот...

Време е да се прифати реалноста во Сирија

Неодамнешните настани во Сирија природно отворија две прашања: кој ја загуби земјата и што може понатаму да прави меѓународната заедница. Првото прашање е полесно да...

Сеќавајќи се на чудото од 1989 година

Карл Билт Месецов навршуваат 30 години откако Европа, и поопшто човечката цивилизација, ја почна чудесната трансформација, која сега е врежана во сеќавањето на светот. До...

Стратегиските приоритети на Русија

Додека ЕУ се подготвува за новото раководство оваа есен, а американскиот претседател Доналд Трамп штотуку ја започна својата кампања за реизбор во 2020 година,...

„Малите зелени човечиња“ на Кремљ

Една деценија помина откако ЕУ склучи силно партнерство со земјите од Источна Европа во дворот на Русија. Кремљ очајно се обидува да си ја...

Време за одлуки за Европа

Кажете што сакате против Европската Унија, но таа нема недостиг од амбиции или планови за нивно реализирање. Речиси веднаш по референдумот за брегзит во...

Крај на неврзаноста на скандинавските земји

Откако тргнаа од пристаништата во западна Шведска, воените конвои од разни држави-членки на НАТО ги преплавија шведските улици, па полицијата издаде предупредувања за метеж...

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 24.9 – Digression: Hinata Sakaguchi Episode Full at GoGoAnime gogoanime pro

Watch The Promised Neverland Episode 11 at website https://crunchyrollfree.com. See more free vrv account