Ознака: Карл Билд

Билатерална средба на Димитров со Захариева и состанок со Карл Билд

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, денеска на маргините на Минхенската безбедносна конференција имаше билатерална средба со Екатерина Захариева, заменик претседател на Владата и...

Карл Билд: Ветото на Франција би значело колапс за кредибилитетот на...

Шведскиот политичар Карл Билд на „Твитер“ порача дека ЕУ се соочува со можноста за пропаѓање на целиот нејзин кредибилитет на Балканот, доколку не донесе...

Идејата за размена на територии ја поддржуваат и Вучиќ и Рама,...

Шведскиот дипломат, Карл Билд, кој е добар познавач на работите на Балканот, не ја поддржува идејата за размена на територии меѓу Косово и Србија. Билд,...