0.8 C
Skopje
21.1.2022 - 12:38

Ознака: Карло Ромео

Ромео: Ќе сториме сè за да ја поправиме историската грешка

На денешниот редовен Совет за општи работи во Брисел, на кој по иницијатива на Италија ќе се расправа за прашањата за проширувањето на ЕУ...

Мицкоски: Знаеме како да ја ставиме државата на брза лента кон...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Република Италија, Карло Ромео. На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска...

Професорки по италијански одликувани со „редот на ѕвездата на Италија“

Четири професорки од Катедрата за италијански јазик и книжевност при универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ беа свечено одликувани од амбасадорот Карло Ромео. Професорките Анастасија...