Ознака: карлос

Венди Карлос е првата трансродова уметница за која ретко кој знае

Таа е меѓу првите јавни личности што откриле дека биле подложени на операција за промена на полот и меѓу ретките композитори со кои славниот...

Карлос не се сомнева во успехот на Бразил на СП

Легендарниот бразилски фудбалер Роберто Карлос, смета дека неговата земја е фаворит за освојување на Светското првенство во Русија. Дел од експертската јавност се на мислење...