10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 20:18

Ознака: карлос гон

Обвинетите Американци признаа дека му помогнале на Карлос Гон да избега...

Таткото и синот обвинети за помагање на бегството на поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Гон од Јапонија, каде што го очекуваше судење, се изјаснија...

Двоецот што го организираше бегството на Карлос Гон ќе се соочи...

Таткото и синот обвинети дека заедно го организирале бегството од Јапонија на поранешниот претседател на „Нисан“ Карлос Гон, наводно биле екстрадирани од американската влада...

Стравот од разоткривање на вистинската заработка довел до падот на Карлос...

Kарлос Гон стравувал дека „Рено“ ќе му даде отказ во случај на откривање на вистинската вредност на неговата плата во „Нисан“, според сведочењето на...

Предавството на пребегнатиот „крал на автомобилската индустрија“ не ја разниша лојалноста...

Заменикот на Карлос Гон, Грег Кели, се изјасни за невин за обвиненијата за лошо финансиско работење на почетокот на неговото судење во Токио и...

Како моќниот инсајдер го симна од престолот кралот на автомобилската индустрија

Зад секој корпоративен пуч стои итар организатор. Во „Нисан“ тоа беше Хари Нада, инсајдерот познат по неговите агресивни тактики, љубовта кон цигарите, француските кошули...

Мистериозното враќање на „убиецот на трошоци“ не ги израдува сите

Мистериозното враќање на Карлос Гон во Бејрут наиде на измешани реакции во Либан кој е зафатен со протести и политичка криза, пишува „Форин полиси“....

Животот во бегство и „невозможната мисија“ го топат богатството на Карлос...

Цената на бегството на Карлос Гон, вклучувала 14 милиони долари во фалсификувани пари за кауција, додека трошоците за целиот потфат при кој некогашниот директор...

Пребегнатиот крал на автомобилската индустрија е подготвен да ја раскаже неговата...

Поранешниот претседател на автомобилската компанија „Нисан“, Карлос Гон (65), е подготвен да ја раскаже неговата приказна, во јавно обраќање во Бејрут предвидено за денеска,...

Директорот на Рено поднесе оставка

Карлос Гон, до неодамна извршен директор на Рено-Нисан-Мицубиши, поднел оставка во Рено, изјави министерот за финансии на Франција Бруно ле Мер. – Карлос Гон ноќеска...