Ознака: карим бензема

Француското обвинителство бара судење за Бензема

Поради скандалот од пред пет години со поранешниот соиграч од француската фудбалска репрезентација Метју Валбуена, напаѓачот на Реал Мадрид Карим Бензема би можел да...

Тринкао, новиот Роналдо, има откупна клаузула од 500 милиони евра

Во моментов највисока откупна клаузула во Шпанија има напаѓачот на Реал, Карим Бензема, од една милијарда евра Барселона зимава го ангажира 20-годишниот фудбалер на португалската...

Реал добил понуда од 50 милиони евра за Бензема

За напаѓачот на Реал, Карим Бензема од Кина стигнала понуда во висина од 50 милиони евра. Според „Дон Балон“ кинескиот купувач е подготвен да ја...

Реал оди на хет-трик, Ливерпул на шеста европска титула

Ќе успее ли Реал Мадрид да ја одбрани титулата, да биде третпат едноподруго европски првак, вкупно 13-ти, или Ливерпул ќе се закити со шестата...

Отпишаниот „крал“ стана херој на Реал

Карим Бензема беше меѓу најзаслужните за пласманот на Реал Мадрид во ново финале на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), постигнувајќи два гола во ремито...

A Silent Voice Episode Full at ANIMEFLIX the god of highschool animeflix

Watch One Piece Episode 776 at website https://kissanimeonline.com playful kiss anime