-2.2 C
Skopje
24.1.2022 - 10:11

Ознака: КАРИЛ

Двајца колеги од КАРИЛ ќе ги менуваат анестезиолозите што си дале...

Двајца анестезиолози од Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување ќе ги заменат анестезиолозите кои во петокот си дале отказ во Градската општа болница...

Од трагичната несреќа, двајца сѐ уште во критична состојба

Во саботата наутро почина уште еден, 39-годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), подлегнувајќи им на повредите добиени од сообраќајната...

Хасани: Извршени две операции над 20-годишната девојка, сè уште е во...

Извршени се две хируршки интервенции кај 20-годишната девојка која се здоби со тешки повреди на ногата во автобуската сообраќанка несреќа, но и покрај тоа...

Уште една успешно изведена трансплантација на бубрези од починат донор

Лекари од клиниките за анестезија, реанимација и интензивна нега – КАРИЛ, урологија, нефрологија и Институтот за трансфузиологија, уште еднаш изведоа успешна трансплатација на бубрези...

Три деца во критична состојба поради погрешна дијагноза

Асоцијацијата за детски дијабетес на Македонија - Баланс МК вчера соопшти дека во последнава седмица поради погрешно утврдена дијагноза во животозагрозувачка состојба биле доведени...