20 C
Skopje
21.10.2020 - 17:55

Ознака: каратисти

Скромни две победи на Премиер-лигата во Токио

Македонските каратисти остварија само две поединечни победи, на престижната Премиер-лига, која викендов се одржа во јапонскиот град Токио, што е скромен ефект. Освојувачи се...

Загрижува форматa на каратистите пред СП

На Премиер-лигата во Берлин, 15-те македонски каратисти остварија вкупно осум поединечни победи, што е под очекувањата Од престижната и мошне квалитетна Премиер карате-лига, која викендов...

Каратистите по нови медали на ЕП во Нови Сад

Подготовките во Дојран беа мошне успешни. Сите се во добра форма и подготвени да го дадат максимумот на татамите. Со малку среќа очекувам одлични...

Каратистите се главни адути за медали на Медитеранските игри

Македонската спортска делегација во Тарагона би требала да има околу 150 члена, од кои над 90 ќе бидат спортисти Каратистите, кои ќе бидат најмногубројни (шестмина)...

Македонија со 13 каратисти ќе атакува на нови медали на ЕП

Во борби ќе настапат девет, а во кати четворица претставници, предводени од селекторите Арсовски и Андриевски Репрезентативните бои на Македонија на претстојното Европско сениорско првенство...