5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 15:05

Ознака: карате

Косово остро реагира на забраната за косовските каратисти да учествуваат на...

Одлуката на Србија за забрана на раководството на Косовскиот карате сојуз и косовските каратисти да влезат во Србија, за да учествуваат на Европското првенство...

Каратистите по нови медали на ЕП во Нови Сад

Подготовките во Дојран беа мошне успешни. Сите се во добра форма и подготвени да го дадат максимумот на татамите. Со малку среќа очекувам одлични...