5.8 C
Skopje
18.1.2022 - 14:15

Ознака: карате

Бронзен медал за Павлов во Истанбул

КАРАТЕ - ПРЕМИЕР-ЛИГА Презадоволен сум од настапот во Истанбул, кој го оценувам како многу успешен. Почнав таму каде што завршив пред почетокот на ковид-19, со...

Македонија со 16 каратисти на силната Премиер-лига во Истанбул

Сите каратисти се добро подготвени и покрај специфичните услови во кои се наоѓаме, со малку среќа при ждрепката, очекувам неколку одлични пласмани, вели селекторот...

Павлов: Тренинг-кампот во Дубаи беше големо карате-освежување

Во Дубаи повеќе се работеше на техничко-тактичкиот дел, трениравме двапати дневно, а тренинзите ги водеа искусни тренери од Казахстан и од Иран. Сега ме...

Павлов ќе атакува на медали и во Пореч и во Париз

ЕП ќе се одржи 20 дена пред квалификацискиот турнир во Париз за пласман на ЛОИ, па се надевам дека ќе ја истемпирам формата на...

Ревидиран квалификацискиот систем за пласман на ЛОИ

Во квалификациите ќе се сметаат одложените настани за 2021 година, Премиер-лигата во Рабат и ЕП во Гетеборг, како и квалификацискиот турнир, објави ВКФ КАРАТЕ По одложувањето...

Одбрани каратистите што ќе атакуваат на нови медали на ЕП

Македонија речиси постојано од ЕП се враќала со медали, па убеден сум дека така ќе биде и во Баку, со што само ќе го...

Висок пласман на Спасеновски на Премиер-лигата во Дубаи

Македонскиот каратист во борби, Петар Спасеновски, во категоријата до 84 кг, го освои солидното 5-то место на престижната Премиер-лига, која викендов се одржа во...

Каратистите се во Мадрид по нови олимписки бодови

Во Мадрид очекувам, пред сѐ, да го дадам својот максимум и да имам добар настап. А ако се случи тоа, сигурен сум дека ќе...

Македонските карате-надежи на вистинскиот пат

Бронзата на Бојан Костов во борби и петтото место на Александар Неделковски во кати, на ден пред завршувањето на СП за кадети, јуниори и...

Светска бронза за Костов

Тој го донесе четвртиот поединечен медал за Македонија од младинските мундијали, откако во борбата за бронзениот медал на СП во Чиле го победи Русинот...