4.8 C
Skopje
28.1.2022 - 19:41

Ознака: карантин

Уште еден крузер под карантин, на бродот има и Срби

Двајца српски државјани се наоѓаат на бродот „Ворлд дрим“, кој беше задржан во Хонгконг поради закана од коронавирусот, изјави српскиот министер за надворешни работи...

Луксузот исчезна за македонските државјани заробени во Јокохама

Луксузното крстарање на крузерот „Дајмонд принцес“, на кој се наоѓаат и тројца македонски државјани, поради стравувањата од коронавирусот се претвори во кошмар проследен со...

Кинезите што работат во Македонија превентивно во карантин

Од Министерството за здравство велат дека со користењето на термалната камера успешно се спроведува постапката за идентификација на евентуални заболени од коронавирусот, како и...

Расте бројот на заразени на крузерот во Јапонија на кој има...

Уште 41 лице на крузерот во Јапонија се заболени од новиот коронавирус, со што вкупниот број на заразени се искачи на 61. Патниците се...

Работниците од „Синохидро“ ќе поминат 14 дена во карантин пред да...

Министерот за здравство, Венко Филипче, утрово се сретна со амбасадорот на Кина, Џанг Ѕуо, на која разговараа за состојбата со коронавирусот во Кина и...

Дневник од карантин: Непрестајно размислувам за смртта во градот што исчезнува

Гуо Јинг (29) живее во Вухан, кинескиот град од каде што почна епидемијата на коронавирусот, од кој стравува цел свет. Гуо од 23 јануари...

Прогласена вонредна состојба во САД поради коронавирусот

Соединетите Американски Држави синоќа прогласија вонредна состојба поради новиот коронавирус, кој се прошири од Кина во 23 земји. Објавувајќи ја одлуката, секретарот за здравство, Алекс...

САД во карантин сместија 200 луѓе поради коронавирусот

Околу 200 американски државјани што се вратиле од кинескиот град Вухан се сместени во превентивен карантин во Калифорнија за да се спречи можно ширење...

Маж во карантин во Солун поради сомнежи дека е заразен со...

Маж на возраст од 62 години е задржан во болницата во Солун под сомнение дека е заразен со коронавирус. Ова е ваков случај во...

Српски државјанин во карантин поради симптоми на коронавирус

Српски државјанин е ставен во карантин во Гоа, Индија, под сомнение дека е заразен со коронавирус. Неименуваниот Србин, кој се споменува само како средовечен...