31.8 C
Skopje
25.6.2021 - 12:46

Ознака: карантин. мигранти

Мигранти побегнале од карантин во Шпанија

Група од 59 мигранти избегала од карантин во Шпанија, откако било утврдено дека тие биле во контакт со лица заразени од ковид-19. Властите објавија дека...