Ознака: Каракас

Меридијани

Пјонгјанг - Насмеаниот севернокорејски лидер Ким Јонг-ун е снимен како претседава на седницата на Централниот комитет на владејачката Работничка партија. На фотографиите објавени од...

Меридијани

Пјонгјанг - Северна Кореја истрела неидентификувани проектили кон Источно Море, соопшти Генералштабот на армијата на Јужна Кореја, пренесе АП. Ова е најновото ракетно тестирање...

Гуаидо на протест на опозицијата во Каракас

Во Каракас вечера беа одржани протести, предводени од лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо, кој ги повика граѓаните да излезат на улиците и да го...

Кој го гаси светлото во Венецуела?

Венецуела по четврти пат останува без струја на национално ниво, проблем кој според властите е предизвикан од електромагнетен напад, пренесува Си-ен-ен. Без електрична енергија остана...

Трамп најави можност за испраќање војници во Венецуела, Каракас осудува

Официјален Каракас ја осуди изјавата на американскиот претседател Доналд Трамп за можноста за испраќање војници во Венецуела, изјави венецуелската потпретседателка Делси Родригес. – Не прифаќаме...