26.8 C
Skopje
23.7.2021 - 21:39

Ознака: капење

Костимот за капење бикини го слави 75-от роденден

Еден париски инженер во 1946 година го претставил „скандалозниот“ костим за капење за дами - бикини, кој на плажа или на базен повеќе откривал...

Владимир Путин традиционално влезе во студената вода за Водици

Рускиот претседател, Владимир Путин, се нурна во ладната вода во Московската област на православниот празник Богојавление. Тој влезе во дупката во водата направена во облик...

Од Гевгелија на еднодневно капење во Неа Флогита

За помалку од илјада денари граѓаните од јужниот дел на земјава, пред сѐ од Гевгелија, веќе масовно одат на еднодневно капење на Егејско Море,...

Капење во солзите

Што ќе видат денес истоименичките на Јованка и на Билјана ако погледнат во небото над Вардар и Црн Дрим? Денес можеби ништо, но за...

Зајаците не сакаат капење туку само четкање

Ако имате зајак со кратко влакно, најдобро е да го четкате најмалку еднаш неделно. Доколку имате зајак ангора, четкањето треба да биде секојдневно и редовно проверувајте...

Капењето во Балтичко Море забрането поради токсични бактерии

Полските власти забранија капење на повеќе од 50 плажи на Балтичкото Море, бидејќи топлото време довело до пораст на токсични бактерии во морската вода. Капењето...