-1.9 C
Skopje
28.2.2020 - 5:58

Ознака: Канчензонга

Дејановиќ оди на Тиан Шан како загревање за зимското искачување на...

Здравко Дејановиќ, кој се искачи на највисокиот врв на светот, Монт Еверест (8.848 метри), потоа на К2 (8.611) и на Анапурна 1 (8.061), планира...