Ознака: канцеларија

Европејците не се за работа во канцеларија

Истражување на европска агенција за јавно мислење „Фјучр лаборатори“ Само 14 отсто од Европејците сакаат да се вратат во канцеларија по пандемијата и да работат...

Заталкан куршум оштетил канцеларија на Агенцијата за вработување во Струга

Вработена во Агенцијата за вработување, вчера, во Полициската станица Струга пријавила дека во периодот од 16.30 часот на 10 август до 8.30 часот на...

Заев отвори канцеларија за директни средби со граѓаните во Струмица

Претседателот на Владата, Зоран Заев, денеска во Струмица ја отвори Канцеларијата за непосреден контакт со граѓаните. Од Владата велат дека оваа канцеларија претставува уште една...

Демонстрантите ja запалија државната зграда во Ирак

Демонстрантите ја запалиле локалната канцеларија на парламентот во Басра, а безбедносните сили пукале во воздух за да ги растераaт, пренесува „Ројтерс“. Демонстрантите побарале ирачкиот парламент...

Домување – Растенија за вашата канцеларија што се лесни за одржување

Вашата канцеларија можете да ја претворите во пријатна оаза што ќе ве поттикне повеќе да работите, а најдобриот начин да го направите тоа е...

Државната нафтена компанија на Венецуела отвора канцеларија во Москва

Министерот за енергетика на Венецуела, Мануел Куеведо, изјави дека државната нафтена компанија „ПДВСА“ овој мецес ќе отвори канцеларија во главниот град на Русија, Москва,...

Полиција влезе во канцеларијата на Пари Сен Жермен

Париската полиција спроведе претрес во канцеларијата на Пари Сен Жермен, поради сомневање за расна дискриминација при изборот на играчи, објавија дел од француските медиуми. Претходно,...

Канцеларијата на УЈП во Аеродром до крајот на годинава ќе работи...

Канцеларијата на УЈП во Општина Аеродром, почнувајќи од денеска, до крајот на годинава ќе работи до 18 часот, информират од општина Аеродром. Со новото работно...

Канцеларија за дијаспора отворена во Македонска Каменица

Македонија ја доби втората канцеларија за дијаспора. После Штип, денес и Македонска Каменица доби простор кој ќе им стои на располагање на сите иселеници...

Работници на „Џенерал моторс“ ја демолираа канцеларијата на директорот

Работници на Џенерал моторс во Јужна Кореја насилно влегоа во канцелариите на компанијата по информацијата дека нема да добијат еднократна награда за својата работа. Тие...