Ознака: кандидат

Со внатрешни иновации до кандидат за титулата

За 22-те години откако во улогата на директор за фудбал е Рамон Родригез Вердехо, во светот на фудбалот попознат како Мончи, Севилја се етаблира...

Ковачевски и официјално се кандидираше за лидер на СДСМ

Заменик министерот за финансии Димитар Ковачевски поднесе кандидатура за претседател на СДСМ. Претходно кандидатура поднесе и поранешната потпретседателка на СДСМ, Фросина Ременски. Ковачевски во изјава...

Ковачевски ќе се кандидира за претседател на СДСМ

Во рокот од седум дена ќе подготвам програма и ќе поднесам кандидатура за претседател. СДСМ е партија со најголем кадровски потенцијал и има поголем...

Тони Коњановски кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на Битола

Тони Коњановски ќе биде кандидат на ВМРО ДПМНЕ за градоначалник на Битола. Вака одлучи денеска највисокото тело на партијата. - Д-р Тони Коњановски е долгогодишен...

Стевчо Јакимовски повторно се кандидира за градоначалник на Карпош

Претседателот на ГРОМ, Стевчо Јакимовски соопшти дека повторно ќе се кандидира за градоначалник на Карпош. - Сакам да ве известам дека одлучив да се кандирам...

Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје од ДОМ и ЛДП,...

Пејачот Бени Шаќири е кандидат за градоначалник на Град Скопје од коалицијата „Одлучно за промени“ на ДОМ и ЛДП, додека, пак, носител на советничката...

Христо Кондовски кандидат на СДСМ за градоначалник на Битола

Христо Кондовски, еден од сопствениците на СН Брокер ќе биде кандидат на СДСМ на претстојните локални избори. Ова попладнево и официјално го потврди генералниот секретар...

Градоначалничката на Битола ќе се кандидира и за втор мандат

Актуелната градоначалничка на Битола, Наташа Петровска ќе оди на втор мандат за градоначалник. Ова денеска го изјави градоначалничката Петровска за емисијата „Директно“ на ТВ Тера. Таа...

Германија од отпишана до кандидат за титулата

ФУДБАЛ Сите работи на турнирот се во наши раце. Не смееме да се занесуваме и да станеме арогантни, но мора да веруваме во нашите квалитети,...

Меркел: Ќе стојам настрана во врска со кандидатот за канцелар

По веста во светот дека Армин Лашет е новиот кандидат на Демохристијанската партија за нов канцелар на Германија, сите очекуваа Ангела Меркел да се...