16.8 C
Skopje
22.6.2021 - 6:27

Ознака: КАНДИДАТИТЕ

Карлсен го чека предизвикувачот за титулата

Победникот на турнирот ќе биде познат до 28 април, а мечот за светски првак треба да се одржи од 24 ноември до 16 декември...