19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 3:10

Ознака: канал

Турција го започна мега-проектот за изградба на Истанбулскиот канал

Во Истанбул денеска свечено беше поставен камен-темелник за изградба на мостот Сазлидере, првиот мост oд мега-проектот за изградба на Истанбулскиот канал, кој, паралелно со...

Автобус падна од мост во канал во Индија, загинаа 40 луѓе

Најмалку 40 луѓе загинаа во сообраќајна несреќа во Индија, откако автобус падна од мост во канал. Автобусот излетал од патот во Маџа Прадеш, при...

Пронајдени 19 мртви тела во канализациски канал во Мексико

Тела на 19 луѓе ставени во пластични кеси се пронајдени во канализациски канал во Мексико, пренесува „Асошиејтед прес“. Обвинителите од сојузната држава Халиско изјавија...