6.8 C
Skopje
8.12.2021 - 13:50

Ознака: канализација

Пинтија ќе добие канализација

Градоначалникот Филип Темелковски во придружба на претседателот на Советот на oпштина Кисела Вода, Дарио Шимиќ и Дарко Филиповски, член на Советот го означи почетокот...

Грант од 90 илјади евра за изградба на фекална канализација и...

Со проектот Нордиска поддршка за напредок на Република Македонија, денес во просториите на општина Македонски Брод, беше потпишан договорот за грант во износ од...

Нова водоводна мрежа, фекална и атмосферска канализација на повеќе улици во...

Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ од Кичево, во соработка со општина Кичево, интензивно работи на поставување на нова водоводна мрежа на повеќе улици во градот,...

По 17 години жителите на Трубарево добија функционална фекална канализација

Градоначалникот на општина Гази Баба, Борис Георгиевски, порача дека конечно е ставен крај на најголемиот проблем со кој граѓаните на Трубарево се соочувале цели...

Невреме во Кичево поплавени подруми и приземни простории

Во само четири дена Кичево и Кичевијата ги зафати ново невреме проследено со интензивни врнежи од дожд. Повторно проблеми се јавија во ниските зони...

Нови приклучоци на фекалната канализација во Долно Лисиче

Во населбата Долно Лисиче, на главната улица 1, се поставуваат нови приклучоци на фекалната канализација. Идејата е во иднина на нив само да се...

Повторно метеж на улицата Бутелска, сега поради изградба на атмосферска канализација

Бутелчани и граѓаните што се упатуваат за влез или излез кон скопската општина Бутел никако да се спасат од сообраќајниот метеж. Ако претходно беше...

Во Визбегово од ноември ќе се гради водовод и канализација

Во индустриската зона Визбегово  во ноември годинава ќе почне изградба на водоводна и канализациска мрежа за што ќе бидат инвестирани осум милиони евра, најавија...

Отстранет дефектот во канализациската мрежа во Кичево

По неполни два месеци голгота на жителите од зградите кај кичевската гимназија, конечно е отстранет дефектот во канализациската мрежа, по што престана непријатната миризба...

Тетовци се жалат дека постојано им течат фекални води низ улицата

Сопственици на трговски и угостителски објекти во близина на автобуската станица во Тетово велат дека општинските власти со години не реагираат на нивните поплаки...