Ознака: канализација

Невреме во Кичево поплавени подруми и приземни простории

Во само четири дена Кичево и Кичевијата ги зафати ново невреме проследено со интензивни врнежи од дожд. Повторно проблеми се јавија во ниските зони...

Нови приклучоци на фекалната канализација во Долно Лисиче

Во населбата Долно Лисиче, на главната улица 1, се поставуваат нови приклучоци на фекалната канализација. Идејата е во иднина на нив само да се...

Повторно метеж на улицата Бутелска, сега поради изградба на атмосферска канализација

Бутелчани и граѓаните што се упатуваат за влез или излез кон скопската општина Бутел никако да се спасат од сообраќајниот метеж. Ако претходно беше...

Во Визбегово од ноември ќе се гради водовод и канализација

Во индустриската зона Визбегово  во ноември годинава ќе почне изградба на водоводна и канализациска мрежа за што ќе бидат инвестирани осум милиони евра, најавија...

Отстранет дефектот во канализациската мрежа во Кичево

По неполни два месеци голгота на жителите од зградите кај кичевската гимназија, конечно е отстранет дефектот во канализациската мрежа, по што престана непријатната миризба...

Тетовци се жалат дека постојано им течат фекални води низ улицата

Сопственици на трговски и угостителски објекти во близина на автобуската станица во Тетово велат дека општинските власти со години не реагираат на нивните поплаки...

Десет минути дожд, поплава во Кичево

За граѓаните на Кичево, се чини, врнежите од дожд претставуваат најголема непријатност, бидејќи и при најмали врнежи, улиците се претвораат во мали реки, а сообраќајот...

Дождот создаде „улична река“ во Кичево

Улицата „11 септември“ во Кичево, беше целосно реконструирана минатото лето, од касарната до булеварот „Ослободување“, и според зборовите на општинарите, на улицата целосно била...

Владина поддршка од 17 милиони евра за канализациони и водоводни системи

Околу 17 милиони евра ќе бидат инвестирани во изградба на канализациони и водоводни системи низ општините во државата. Дел од средствата се обезбедени од...