Ознака: камп

Успешно реализиран кампот по веронаука во „Света Пречиста Богородица-Кичевска“

По седумдневни активности, заврши првиот камп по веронаука што се спроведе во манастирот „Света Пречиста Богородица Кичевска“. Кампот го посетуваа дваесет и две деца...

Камп по веронаука во „Пресвета Богородица Пречиста“

Првпат годинава во манастирот „Пресвета Богородица Пречиста“, Кичевско, се одржува летниот камп по веронаука, на кој учествуваа 20 млади на возраст од 10-15 години....

Кампот по веронаука годинава во „Света Пречиста Кичевска“

Првпат годинава во манастирот „Пресвета Богородица Пречиста“ се одржува летниот камп по веронаука, на кој учествуваат 20 млади на возраст од 10 до 15...

Кампот „Љубаништа“ руиниран од синоќешното невреме

  Охридското крајбрежје синоќа беше зафатено од невреме, проследено со силен ветер и дожд. Во автокампот Љубаништа, кај Свети Наум, уништени се дел од приколките...

Реализиран кампот на Металург – инкубаторот на ракометни ѕвезди

Задоволни сме и среќни што успешно го реализиравме 14-то издание на летниот камп, кој помина во одлична работна атмосфера, рече директорот на Ракометната академија...

Повик за учество во камп за креативен документарен филм

Отворен е нов повик за учество во камп за креативен документарен филм „Докуникулци“, во рамките на фестивалот „Македокс“. - Две генерации „докуникулци“ се зад нас....

Камп на Хафтар во Либија цел на џихадистите од Исламска држава

Девет војници загинаа денес во тренинг-камп на либиската армија на Калифа Хафтар. Одговорноста за нападот ја презема Исламската држава (ИД), јавува „Ројтерс“. Нападот се случил...

По петти пат ќе се организира ракометен камп „Кирил Лазаров 7“

Претстојното лето (19 јуни – 1 јули) во Охрид по пети пат преку 350 деца од Македонија и Европа ќе учат ракомет со најдобриот...

Заврши второто издание на кампот на Реал Мадрид

Децата презадоволни, Шпанците со највисоки оценки за организацијата на кампот во Охрид По петдневното кралско доживување на децата, во петокот, со стандардниот утрински тренинг на...

Стартуваше второто издание на кампот на Реал Мадрид во Охрид

Вториот интернационален камп на Реал Мадрид Фондацијата вчера и официјално беше отворен во Охрид. Добредојде на децата им посака носителот на лиценцата Влатко Тодев...