Ознака: камп Мориа

Германија одлучи да прифати 1.500 бегалци по пожарот во кампот Мориа...

Германската канцеларка Ангела Меркел и министерот за внатрешни работи Хорст Зехофер објавија дека планираат да прифатат околу 1.500 бегалци од грчки острови, објавија германските...