Ознака: кампања

Битола со поддршка за подигнување на свеста за ракот на дојка

Општина Битола годинава ќе биде дел од големиот настан за подигнување на јавната свест за ракот на дојка „Трка за лекот“ (Race for the...

Заштити го водоснабдителниот и канализацискиот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

ЈП Водовод и канализација – Скопје, покрај редовните активности во рамки на основната дејност на претпријатието, секојдневните активности за подобрување и унапредување на водоводната...

Кампања за прогласување на Осоговските Планини за заштитен предел

Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) во соработка со Македонско еколошко друштво (МЕД), Јавното претпријатие „Национални Шуми“ и општините во идното заштитено...

Британскиот парламентарен комитет смета дека РТ и „Спутник“ се алатки за...

Русија спроведува кампањи за дезинформации и се обидува да наметне политичко влијание особено преку работењето на каналот РТ и новинската агенција „Спутник“, тврди извештајот...

Мицкоски: Завршува времето на Заев

Завршува времето на Заев, граѓаните на 15 јули ќе изберат Обнова на Македонија, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Крива Паланка. - Од она...

Кампања на препишувачи

Според мнозина, пандемијата има само една добра страна: ги запре патувачките циркуси во кои (големите) партии ги шетаа истите партиски статисти од едно место...

Зибери: Државата ќе покрие 50% од социјалните придонеси 3 години по...

Кандидатот за прв премиер Албанец, Насер Зибери, денес престојуваше во Општина Гостивар, односно ја посети компанијата „Монтенегро“ каде презентира своето прво изборно ветување за...

Димитров: Мора да има одговорност за тие што се огрешиле од...

Опозицијата ДПМНЕ на билборд има поставено порака: „Правда за сите. Без исклучоци.“ Гротескноста на таа порака народот ја нарекува „држте го крадецот или арамијата.“...

Кампања на дистанца и на блискост истовремено

ШТО ПРЕДВИДУВААТ ПРЕДИЗБОРНИТЕ СТРАТЕГИИ НА ПАРТИИТЕ По тримесечна битка со коронавирусот, за која очигледно е неизвесно нејзиното завршување, одлуката за кампања без митинзи се наметнува...

Кампањата за изборите почнува на 24 јуни

На 24 јуни, по новата вонредна состојба што ја прогласи претседателот Стево Пендаровски, ќе почне кампањата за изборите што ќе се одржат на 15...