1.8 C
Skopje
18.1.2022 - 21:50

Ознака: кампања

Македонија со победа над Косово ја почна „сребрената“ кампања

Одбојкарската репрезентација на Македонија со очекувана победа на гости над Косово од 3-1 (20-25, 25-16, 25-17 и 25-14) во групата А ја почна годинашната...

Kампања на „Пежо актив драјв“ – три нови модели на автомобили

Започна новата кампања на „Пежо актив драјв“ која ја сочинуваат 3 модели на автомобили Пежо 208, 308 и СУВ 2008. Кампањата е под мотот „Активирај...

Првата дама на САД ја почна кампањата „Биди најдобар“

Меланија Трамп, првата дама на САД ја почна кампањата „Биди најдобар“, која има за цел на децата да им се укаже на важноста на...

Почна кампањата „Паркирај совесно“

„Паркирај совесно“ е мотото на едукативната кампања за безбедност во сообраќајот што ја реализираат општината Центар и ЈП „Паркинзи на општина Центар“, во соработка...

Кампања „Паркирај совесно“ започна во Општина Центар

Општина Центар и ЈП ПОЦ, во соработка со СВР Скопје, од денеска започнуваат со едукативна кампања за безбедност во сообраќајот...

РСБСП: Разбуди ги позитивните навики во сообраќајот!

„Разбуди ги позитивните навики во сообраќајот!“ е новата пролетна едукативна кампања за одговорно учество во сообраќајот и за почитување на сообраќајните правила и прописи...