Ознака: кампања

Османи: Кампањата повеќе ќе биде информативна

Референдумската кампања повеќе ќе биде информативна отколку пропагандистичка. Сметам дека граѓаните немаат потреба да бидат убедувани, туку треба да бидат информирани за прашањата од...

Џафери: Кампањата за референдумот почнува на 10 септември

Парламентот ќе работи до 10 септември кога претседателот на Парламентот Талат Џафери очекува да почне кампањата за референдумот, што, пак, веќе е закажан за...

Трамп обезбеди 33 милиони долари за претседателската кампања во 2020 година

На банкарската сметка на американскиот претседател Доналд Трамп за кампањата за претседателските избори во САД во 2020 година, веќе се наоѓаат 33 милиони долари,...

Од Струмица тргна европската кампања за минимален приход

Од Струмица денеска почна европската кампања за гарантирани шеми за минимален приход во Македонија. Со пристигнувањето на автобусот на ЕУ, кој тргна од Брисел и...

Промовирана кампањата „Ги возиме одговорните“

Кампањата за безбедност во сообраќајот насловена „Ги возиме одговорните“, беше промовирана денеска во Скопје. Со кампањата ќе се мотивираат граѓаните да бидат одговорни кога посетуваат...

Македонија со победа над Косово ја почна „сребрената“ кампања

Одбојкарската репрезентација на Македонија со очекувана победа на гости над Косово од 3-1 (20-25, 25-16, 25-17 и 25-14) во групата А ја почна годинашната...

Kампања на „Пежо актив драјв“ – три нови модели на автомобили

Започна новата кампања на „Пежо актив драјв“ која ја сочинуваат 3 модели на автомобили Пежо 208, 308 и СУВ 2008. Кампањата е под мотот „Активирај...

Првата дама на САД ја почна кампањата „Биди најдобар“

Меланија Трамп, првата дама на САД ја почна кампањата „Биди најдобар“, која има за цел на децата да им се укаже на важноста на...

Почна кампањата „Паркирај совесно“

„Паркирај совесно“ е мотото на едукативната кампања за безбедност во сообраќајот што ја реализираат општината Центар и ЈП „Паркинзи на општина Центар“, во соработка...

Кампања „Паркирај совесно“ започна во Општина Центар

Општина Центар и ЈП ПОЦ, во соработка со СВР Скопје, од денеска започнуваат со едукативна кампања за безбедност во сообраќајот...