19 C
Skopje
29.10.2020 - 14:54

Ознака: кампања

Трамп ја продолжува кампањата, следниот митинг се одржува во Пенсилванија

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе ја продолжи својата кампања во Пенсилванија, каде што ќе го одржи вториот предизборен митинг откако закрепна од ковид-19, додека...

Менаџерот на кампањата на Трамп е позитивен на ковид-19

Главниот менаџер на кампањата на претседателот Доналд Трамп, Бил Степиен, е позитивен на ковид-19 и ќе остане во карантин додека не се опорави. Од тимот...

Бајден ја продолжува кампањата по негативниот тест за коронавирус

Кандидатот за претседател на Демократите, Џо Бајден, ќе ја продолжи својата кампања во Мичиген, откако тестирањето потврди дека е негативен на коронавирус. Тој беше...

Дел од кампањата на Трамп ќе продолжи онлајн

Претходно планираните настани од претседателската кампања на Доналд Трамп, кои предвидуваат учество на американскиот претседател, ќе се движат преку интернет или се привремено одложени...

Кампања за безбедно возење со трактор со цел за спречување на...

„Безбедно возење со трактор“ е насловот на новата кампања која ќе ја реализира Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата во наредниот период...

НЛБ Банка преку кампања со VISA картичките до поддршка за најпогодените...

НЛБ Банка во периодот од 1.9.2020 до 30.9.2020 година спроведува промотивна кампања за НЛБ Visa картичките за физички лица. Преку оваа кампања, Банката, од...

Битола со поддршка за подигнување на свеста за ракот на дојка

Општина Битола годинава ќе биде дел од големиот настан за подигнување на јавната свест за ракот на дојка „Трка за лекот“ (Race for the...

Заштити го водоснабдителниот и канализацискиот систем „Биди одговорен, однесувај се совесно“

ЈП Водовод и канализација – Скопје, покрај редовните активности во рамки на основната дејност на претпријатието, секојдневните активности за подобрување и унапредување на водоводната...

Кампања за прогласување на Осоговските Планини за заштитен предел

Министерството за животна средина и просторно планирање (МЖСПП) во соработка со Македонско еколошко друштво (МЕД), Јавното претпријатие „Национални Шуми“ и општините во идното заштитено...

Британскиот парламентарен комитет смета дека РТ и „Спутник“ се алатки за...

Русија спроведува кампањи за дезинформации и се обидува да наметне политичко влијание особено преку работењето на каналот РТ и новинската агенција „Спутник“, тврди извештајот...