Ознака: камиони

Украина соопшти дека минатата недела пристигнале 3.000 камиони со помош

И покрај војната со Русија, во Украина пристигнуваат огромни количини помош, покажуваат официјалните податоци, јави ДПА. Околу 3.000 камиони со 20.000 тони храна, облека, лекови...

Прекин на сообраќајот и забрана за камиони на повеќе патни правци

Сообраќајот на патниот правец Р1402 Струмица – Мокрино – Смолари кај Мокрински извори е во прекин поради нанос на коловозот. Екипите на Ј.П. Македонија...

Забрана за камиони на Стража, Тетово – Попова Шапка и на...

На планинскиот превој Стража изутринава од 06.30 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила. Забрана за камиони има и на патниот правец...

Забрана за камиони на неколку патишта поради снегот

Поради снежните врнежи воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на неколку патни правци, соопшти Автомотосојузот на Македонија. Од 10.15 часот поради интензивни...

Забрана за камиони и автобуси на патот Тетово – Попова Шапка

Од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ) информираат дека поради остатоци од снег на коловозот, забрана за камиони и автобуси има на патниот правец Тетово...

Повеќе од 1.500 камиони заглавени на граница во Велика Британија

Повеќе од 1.500 камиони се паркирани на југот на Англија поради неможноста да ја преминат границата и да влезат во Франција. Владата на британскиот...

Укинати забраните за камиони на Стража и на патот Маврово –...

Од 18.30 часот укината е забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар – Кичево преку планинскиот премин Стража која беше...

Извршени вонредни проверки на 11 камиони со отпад од Италија

Со цел поголема безбедност и заштита на здравјето на граѓаните, а во контекст на актуализирањето на увозот на отпад во Македонија, дополнително се подигнати...

И градилиштата го шират загадувањето

Камиони и градежни машини што влегуваат и излегуваат од градилиштата креваат голем прав, разнесуваат кал или несоодветно обезбедени истураат песок и чакал по улиците....

Сообраќајка меѓу два камиони и велосипед

Велосипедист од Струмица е тешко повреден во сообраќајна несреќа што се случила вчера на улицата Климент Охридски во Струмица. Несреќата се случила помеѓу товарно возило...