-1.1 C
Skopje
18.1.2020 - 0:15

Ознака: камења на пруга

Воз двапати налетал на камења на пругата Скопје-Битола

Патнички воз кој сообраќал на релација Битола-Скопје, вчера околу 13:50 часот на делот од пругата помеѓу железничкото стојалиште Браилово и железничкото стојалиште Слепче, удрил...