12.8 C
Skopje
26.5.2019 - 9:44

Ознака: каменос

Кумуцакос: Каменос даде сѐ, ама баш сѐ, за фотелјата

Остри критики до коалициониот партнер во грчката Влада, Панос Каменос упати одговорниот за надворешна политика во Нова демократија, Јоргос Кумуцакос во врска со потпишаниот...

Каменос категоричен: Нема да гласаме за договор што ќе го содржи...

Коалицискиот партнер во грчката влада, министер за одбрана на Грција и претседател на Независни Грци, Панос Каменос изјави дека нема да поддржи договор што...