13.3 C
Skopje
25.5.2019 - 1:22

Ознака: каменос

Планот на Каменос ја разбранува грчката јавност

Планот Б за Договорот од Преспа со потпишување меѓудржавни договори со земјите од регионот и отворањето нови американски бази во Грција - предлозите на...

Скурлетис: Каменос да не прави проблеми во владата поради Договорот од...

Сметам дека не е веројатно Каменос и Независни Грци да сменат мислење за содржината на Договорот од Преспа, но не треба поради тоа да...

Каменос: Ќе направам сė Договорот од Преспа да не дојде во...

Ќе направам сė за овој договор да не дојде во парламентот. Но, ако договорот дојде во парламентот, тогаш немам друг избор, вели Панос Каменос...

На Каменос сега и Тито му е виновен

Каков и да е исходот од референдумот, последниот збор за Договорот од Преспа ќе го има грчкиот народ или на референдум или на избори,...

Папас: Настојуваме да го убедиме и Каменос дека Договорот од Преспа...

Настојуваме и скептиците, но и Панос Каменос, да ги убедиме дека Договорот од Преспа ќе биде позитивен и во интерес на Грција, вели министерот...

Каменос: Пред Договорот да дојде во грчкиот парламент, ќе ја напуштиме...

Пред Договорот од Преспа да дојде во грчкиот парламент, Независни Грци ќе ја напуштат владата, а земјата ќе оди на избори, вели лидерото на...

Каменос: Договорот од Преспа нема никогаш да се имплементира

Коалицискиот партнер во грчката Влада, Панос Каменос, не отстапува од неговиот став, дека Македонија нема да стане членка на НАТО, а Договорот од Преспа...

Мицотакис: Ципрас и Каменос ја отвораат вратата за интеграција на Скопје...

Ципрас и Каменос, пред три седмици во Преспа признаа македонска националност и јазик за Скопје, денес во Брисел ја отвораат вратата за интеграција во...

Потпретседателот на грчкиот Парламент Димитрис Каменос поднесе оставка

Откако ја поддржа иницијативата на опозициската Нова демократија за гласање недоверба на Владата на Грција, по што беше и исклучен од неговата партија Независни...

Каменос: Ратификацијата на Договорот од Преспа со 180 пратеници, со референдум...

Грчкиот народ треба да одлучи за Договорот од Преспа, преку избори или референдум, во случај да не се ратификува со 180 пратеници во Парламентот,...